Wspólnie z dziewczętami jak i pracownikami MOW-u włączyliśmy się w dziesiątą edycję akcji Narodowego czytania. Tym razem mieliśmy możliwość wspólnego czytania książki Gabrielii Zapolskiej Moralność Pani Dulskiej. Naszą „małą uroczystość” rozpoczęliśmy od zaprezentowania sylwetki pisarki oraz zwrócenia uwagi na rolę jej sztuk, jakie odegrały w literaturze polskiej.
Utwór Moralność Pani Dulskiej jest dziełem, który w sprytny sposób piętnuje zakłamanie oraz obłudę. Każda z postaci wykreowanych przez Gabrielę Zapolską niesie ukryte przesłanie. Szkoda tylko, że nie mogliśmy odczytać sztuki w całości. Chociaż zaprezentowany został jedynie krótki fragment, to jednak wywołał uśmiechy na twarzy zgromadzonych.
W tym roku w bohaterów wcielili się znakomici pedagodzy. W rolę tytułowej bohaterki, kobiety dbającą jedynie o pozory oraz o opinię innych wcieliła się p. Monika Kufel-Maleta. Hesię, starszą córkę Dulskiej, dziewczynę, której imponuje świat dorosłych, zagrała p. dyrektor Agnieszka Ankurowska. Kwestia Meli – naiwnej dziewczynki wierzącej, że miłość panicza ze służącą jest możliwa - została odczytana przez p. wicedyrektor Helenę Solecką. Rola niesfornego syna Dulskiej, który każdego dnia, przysparza matce ból głowy, - Zbyszka – odegrała p. Kamila Kołtun, a biedną, naiwną i niczemu niewinną służącą zainscenizowała p. Dorota Stępniewska – Kaca.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne Narodowe czytanie.